Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska Holding zwiększyła przychody i EBITDA, zysk netto wzrósł czterokornie

"Mamy ambicję utrzymać wzrosty w kolejnych okresach" – powiedział prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski (fot. materiały prasowe)

W pierwszym półroczu 2020 roku Wirtualna Polska Holding zwiększyła przychody się o 52,3 proc., a zysk netto wyniósł 69,9 mln zł, czyli wzrósł ponad czterokrotnie.

Łączne przychody ze sprzedaży Wirtualna Polska Holding SA wyniosły po dwóch kwartałach 397,11 mln zł, wzrastając o 52,3 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2020. W pierwszym półroczu przychody ze sprzedaży segmentu online wzrosły o 53,9 proc. do 383,87 mln zł, a pion telewizyjny przyniósł wzrost przychodów sprzedażowych o 16,2 proc. do 13,25 mln zł.

Jak tłumaczy spółka na wzrost przychodów największy wpływ miała: poprawa przychodów w części mediów online (w porównaniu do niskiego jednocyfrowego wzrostu w I połowie 2020 roku), wzrost przychodów spółki zależnej Wakacje.pl, w związku z poprawą otoczenia rynkowego, poluzowaniem obostrzeń i dostępnością szczepień przeciwko COVID-19 oraz kontynuacji pozytywnych trendów w spółkach e-commerce, zwłaszcza w Superauto i Extradom.

Skorygowana EBITDA wyniosła 137,91 mln zł, co oznacza wzrost o 72,5 proc. wobec ubiegłego roku. Z kolei zysk netto wyniósł 69,9 mln zł (wzrost o 363,8 proc.).

– Podwojenie przychodów i EBITDA oznacza osiągnięcie w drugim kwartale najwyższego wzrostu, od co najmniej dekady. Dziękuję za to wszystkim obywatelom Wirtualnej Polski Holding - zaznacza w komunikacie prezes spółki Jacek Świderski. – Mamy ambicję utrzymać wzrosty w kolejnych okresach, między innymi dlatego udostępniamy dzisiaj nowe narzędzie o nazwie WP Ads. Samodzielne zarządzanie kampaniami reklamowymi dla sklepów e-commerce, bez pośredników i z rozliczeniem za faktyczną sprzedaż - dodaje.

Od czerwca do zespołu zarządzającego Holdingu Wirtualnej Polski dołączył Adam Rogaliński, który pełni funkcję VP corporate development.

(BAE, 24.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.