Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ostatni dzień na podpisanie się pod apelem w obronie TVN

Pod apelem podpisało się dotychczas 1044 dziennikarzy (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Tylko do północy w piątek 20 sierpnia zbierane są podpisy pod apelem w obronie TVN.

Apel zainicjowali pod koniec lipca Mariusz Jałoszewski z OKO.press i Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". "My, dziennikarze polskich mediów protestujemy przeciwko działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy uderzającym w niezależność stacji TVN. Deklarujemy, że nie pozwolimy na niszczenie wolności mediów w naszym kraju i wzywamy światową opinię publiczną do interwencji" - czytamy w apelu, pod którym podpisało się dotychczas 1044 dziennikarzy.

Redaktor naczelny OKO.press Piotr Pacewicz poinformował w czwartek, że po tekście "Lex TVN. 1044 dziennikarskie podpisy z niezależnych mediów. A kto z władzą? Kto się wstrzymał?" redakcja otrzymała "sporo głosów żalu od osób, które nie zdążyły się podpisać, a poczuły się skrytykowane".

"To nieporozumienie. Zwróciliśmy tylko uwagę na to, że poza TVP i innymi publicznymi oraz otwarcie prorządowymi, kilka ważnych, niezależnych mediów (RMF FM, Polsat i Polsat News, Interia, Wirtualna Polska, Super Express) nie wzięło udziału w proteście - nie podpisało się ich szefostwo, przyłączyły się tylko pojedyncze osoby" - wyjaśnił Piotr Pacewicz i zapowiedział: "Każdą akcję społeczną trzeba kiedyś skończyć, ale otwieramy dla chętnych ostatnie »okno podpisów« - do północy w piątek 20 sierpnia 2021 roku. W sobotę opublikujemy nazwiska osób, które skorzystają z tej możliwości".

(KOZ, 20.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.