Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Problemy z dystrybucją ma nie tylko wydawca "Gazety Wyborczej"

O problemach z dostępnością dziennika informowała w poniedziałek czytelników "Gazeta Wyborcza" (fot. Piotr Molecki/East News)

W punktach sprzedaży sieci Garmond Press występują problemy z zakupem "Gazety Wyborczej". Potwierdziły to "Pressowi" osoby odpowiedzialne za dystrybucję prasy.

O problemach z dostępnością dziennika informowała w poniedziałek czytelników "Gazeta Wyborcza". Jej wydawca (Agora) nie chciał podać, o którego dystrybutora chodzi. - Nie będzie nowego komentarza w tej sprawie - przekazało nam biuro prasowe Agory we wtorek.

Według rozmówców "Pressu", znających rynek dystrybucji prasy, problem nie dotyczy tylko "GW" i jest związany z Garmond Press. Wydawcy mieli otrzymać od tej firmy propozycje układowe, w tym umorzenia części wierzytelności za sprzedaż prasy. Zapytaliśmy o to SMS-em Artura Owczarka, prokurenta spółki. Do zamknięcia wydania nie otrzymaliśmy od niego odpowiedzi. Nie odpisał nam również na pytanie o problemy z dystrybucją "GW".

W sporze z Garmond Press pozostaje wydawca "Tygodnika Powszechnego". Tygodnika nie ma w tej sieci od kwietnia 2020 roku. U tego dystrybutora nie można też nabyć tytułów wydawanych przez Time SA, również pozostającego w sporze z Garmond Press.

W Krajowym Rejestrze Sądowym nie ma sprawozdania Garmond Press za 2020 rok. W 2019 roku spółka miała 264,19 mln zł przychodów (wzrost o 13,6 proc. w porównaniu z 2018 rokiem), a jej strata netto wyniosła 2,01 mln zł (wzrost o 38,62 proc.).

(MNIE, 18.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.