Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google tnie pensje pracującym zdalnie

Praca zdalna jest mniej stresująca, nie traci się czasu na dojazdy, są więc podstawy do cięć (fot. Rajeshwar Bachu/Unsplash.com)

Pracownicy Google w Stanach Zjednoczonych, wykonujący obowiązki z domu, będą musieli się liczyć z wyraźną korektą wynagrodzeń. Premiowana ma być praca w biurach.

O takiej sytuacji donosi agencja Reutersa, której udało się dotrzeć do kalkulatora wynagrodzeń firmy. Wcześniej wynagrodzenia dla pracowników zdalnych obniżyły Facebook i Twitter. Mniejsze serwisy społecznościowe, takie jak Reddit czy Zillow, postanowiły nie robić takiego rozróżnienia. 

Według kalkulatora pracownik mieszkający w Stamford w stanie Connecticut, jadąc przez godzinę do biura w Nowym Jorku, otrzymałby o 15 proc. więcej, niż gdyby miał pracować z domu. W niektórych obszarach, jak w San Francisco, różnica w wynagrodzeniach mogłaby sięgnąć nawet 25 proc.

Jeżeli jednak praca zdalna dotyczy tego samego miasta, gdzie znajduje się biuro, to nie będzie rozróżnień. Zdalnie pracując w Nowym Jorku, można zarobić tyle samo, ile siedząc w biurze znajdującym się w tym samym mieście.

(MAC, 11.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.