Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eurosport bez praw do Tour de Pologne. Wyścig - obok TVP - pokaże Polsat Sport

Tour de Pologne potrwa do 15 sierpnia (fot. materiały prasowe)

Eurosport nie będzie transmitować w tym roku wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Prawa do niego, obok Telewizji Polskiej, ma Telewizja Polsat.

Eurosport pierwszy raz wyścig pokazał w 2006 roku. Stacja transmitowała Tour de Pologne dzięki sublicencji od TVP. Z naszych informacji wynika, że w tym roku TVP nie udzieliła jej Eurosportowi.

Eurosport ma jednak informować o Tour de Pologne na swojej stronie internetowej. 

Prawa do pokazywania Tour de Pologne w latach 2021-2024 nabyła Telewizja Polsat. Nadawca kupił je od agencji Infront. W Polsat Sport wyścig skomentują dziennikarz stacji Marcin Lepa oraz byli kolarze Piotr Wadecki i Robert Radosz. Na wszystkich etapach wyścigu obecna będzie reporterka Marta Ćwiertniewicz.

W TVP transmisje oglądać będzie można w TVP 1, TVP Sport i serwisie Tvpsport.pl. Tour de Pologne będą komentować Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski, a studio poprowadzi Maciej Kurzajewski. Z kolei reporterami będą: Anna Kozińska, Sebastian Szczęsny, Patryk Pancewicz oraz Mateusz Jarecki.

Tour de Pologne startuje w poniedziałek 9 sierpnia w Lublinie, a w trakcie tygodniowych zmagań zawodnicy odwiedzą kolejno: Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Bukowinę Tatrzańską, Chochołów, Czarny Dunajec, Bielsko-Białą, Katowice, Zabrze i Kraków. 

TVP jest producentem sygnału międzynarodowego z Tour de Pologne.

(KOZ, 09.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.