Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agencja Associated Press po raz pierwszy będzie miała prezeskę

Daisy Veerasingham przejmie władzę w AP od 1 stycznia 2022 roku (screen: YouTube/PrimeFocusIndia)

Associated Press wyznaczyła Daisy Veerasingham na prezeskę i dyrektorkę generalną. Po raz pierwszy kobieta obejmie przywództwo w tej działającej od 175 lat agencji informacyjnej.

Dotychczasowa wiceprezeska wykonawcza i dyrektorka operacyjna przejmie obowiązki 1 stycznia 2022 roku, po przejściu na emeryturę Gary'ego Pruitta.

51-letnia Daisy Veerasingham ma obywatelstwo brytyjskie, ale urodziła się na Sri Lance. W agencji pracuje od 17 lat. W lutym została mianowana wiceprezeską. Od 2019 roku pełniła funkcję starszej wiceprezeski i dyrektorki ds. przychodów. Wcześniej odpowiadała za wszystkie licencjonowane treści i marketing w Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i Australii, a także za AP Global Media Services i działalność wideo.

Veerasingham dołączyła do amerykańskiej agencji w 2004 roku jako dyrektorka sprzedaży AP Television News w Londynie. Wcześniej była dyrektorką ds. sprzedaży i marketingu grupy w LexisNexis oraz odpowiadała za sprzedaż i marketing w "Financial Times".

(MAC, 05.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.