Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Sadowska odchodzi z zarządu Agory

Agnieszka Sadowska pełni funkcję Członka Zarządu Agory od 1 marca 2017 r. (fot. materiały prasowe)

Agnieszka Sadowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Agory. Jak podaje w komunikacie zarząd spółki, powodem rezygnacji Sadowskiej są inne plany zawodowe.

Spółka w komunikacie giełdowym poinformowała, że otrzymała od Agnieszki Sadowskiej oświadczenie o zamiarze rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu spółki, ze skutkiem najpóźniej na dzień 31 października 2021 r.

Termin rezygnacji Sadowskiej z pełnionej przez nią funkcji ma zostać uzgodniony później, ze względu na konieczność przekazania przez nią obowiązków pozostałym członkom zarządu.

Jak podaje w komunikacie zarząd Agory, powodem rezygnacji Agnieszki Sadowskiej są inne plany zawodowe. Agnieszka Sadowska pełni funkcję Członka Zarządu Agory od 1 marca 2017 r.

Jak dowiedział się "Presserwis", redakcja "Gazety Wyborczej" na ostatnich spotkaniach z zarządem kilkakrotnie podnosiła sprawę odsunięcia Agnieszki Sadowskiej od nadzoru i współpracy z "Wyborczą" i stawiała ją jako warunek konieczny do dalszych rozmów w sprawie rozwiązania konfliktu wywołanego czerwcową decyzją spółki o połączeniu Gazeta.pl i Wyborcza.pl.

- Nie ma innego wytłumaczenia, jak rozliczenie z nieudolnie przeprowadzonego zamachu na "Gazetę Wyborczą" - mówi jeden z pracowników Agory. - Ta operacja, którą zarządzała pani Sadowska, była przeprowadzona błędnie od samego początku, a obie redakcje zostały potraktowane przedmiotowo. To jest z pewnością konsekwencja jej decyzji. - To spełnienie pierwszego postulatu redakcji - dodaje.

(BAE, 30.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.