Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda zamyka dwutygodnik "Gala"

Średnia sprzedaż "Gali" w kwietniu 2021 roku wyniosła 23 533 egz.

Burda Media Polska zrezygnowała z licencji Gruner und Jahr na wydawanie dwutygodnika people "Gala" i jednocześnie kupiła od wydawnictwa magazyn "Focus".

Ostatni numer "Gali" ukaże się 23 sierpnia. Razem z dwutygodnikiem znikną z rynku jego wydania specjalne: "Gala Men", "Gala Beauty", "Gala Ślub" i "Gala Kids". Spółka zapowiada w komunikacie, że będzie kontynuowała projekty partnerskie: "Itaka & Gala" oraz "Gala Beauty Stars". Tytuł ukazuje się w Polsce od 2001 roku, na licencji Gruner und Jahr spółka wydawała go od 2013 roku. 

- Uzgodniliśmy wspólnie z G+J, że nie będziemy podawać informacji o powodach zakończenia umowy - odpowiada Tomasz Jaros z biura prasowego Burdy na pytanie, czy zamknięcie pisma jest związane z postępowaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Edipresse Polska. O tym, że jest to prawdopodobne, mówi też Ewa Redel-Bydłowska, była członkini zarządu Edipresse Polska. - Bardzo możliwe, że jest to reakcja na pytanie UOKiK badającego udziały w rynku lub ruch wyprzedzający, by spełnić warunki - stwierdza.

By sfinalizować transakcję, spółki czekają na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Postępowanie w tej sprawie weszło w lipcu w drugi etap.

Burda wydawała na licencji G+J od 2013 roku miesięcznik popularnonaukowy "Focus", którego teraz została właścicielem. Transakcja obejmuje także serwis Focus.pl.

W portfolio Burdy znajdują się m.in. magazyny "Glamour", "National Geographic", "Elle", "Claudia". Średnia sprzedaż "Gali" w kwietniu 2021 roku wyniosła 23 533 egz. (Dane: Polskie Badania Czytelnictwa).

(KRY, 30.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.