Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Scenariusz PiS na brak poparcia dla lex TVN w Sejmie: Trybunał Konstytucyjny

Według WP, wniosek do Trybunału jest już przygotowany (fot. Piotr Molecki/East News)

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie znajdzie w parlamencie większości dla lex TVN, partia rządząca ma się zwrócić do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności obecnie obowiązujących przepisów koncesyjnych z Konstytucją - podała Wirtualna Polska.

"Ten scenariusz jest bardzo poważnie rozważany w naszym obozie" - powiedzieli WP politycy PiS. Według portalu wniosek do Trybunału Konstytucyjnego jest już przygotowany.

Projektu nowelizacji ustawy medialnej, wymierzonego w TVN, nie poprze Porozumienie Jarosława Gowina. PiS może liczyć na głosy Kukiz'15, którego poprawka przeszła w sejmowej komisji kultury.

Zgodnie z projektem polityków PiS koncesji nie będą mogli otrzymać nadawcy kontrolowani przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Właścicielem TVN jest zarejestrowana w Holandii spółka Polish Television Holding BV, która obecnie należy do amerykańskiego Discovery. Nadawcy mają mieć sześć miesięcy od wejścia ustawy na dostosowanie struktury właścicielskiej, a vacatio legis wynosi 30 dni.

(KOZ, 29.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.