Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sakiewicz pozwie Marcina Reya za post na Facebooku

Tomasz Sakiewicz zaprzecza zarzutom Marcina Reya (screen YouTube/Telewizja Republika)

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", zapowiada pozew przeciwko dziennikarzowi Marcinowi Reyowi. Jak twierdzi Rey, Sakiewicz miał mu się przyznać do świadomego pisania nieprawdy.

W środę 28 lipca Marcin Rey zrelacjonował na Facebooku sytuację, która, jak pisze, wydarzyła się na początku marca 2020 roku. Rey opisuje, że w rozmowie telefonicznej skrytykował Tomasza Sakiewicza za okładkę "Gazety Polskiej", na której w zdjęcie żołnierza Wehrmachtu wkomponowano twarz Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog. Na jego argument, że niemieckie powiązania Kramka "to nieprawda", Tomasz Sakiewicz miał odpowiedzieć: "Owszem nieprawda, ale dobrze się sprzedało".

- Albo Rey przedstawi dowody, albo spotkamy się w sądzie. Jestem ostatnią osobą, która chodzi do sądu, ale w tej sytuacji nie mam wyjścia - mówi Tomasz Sakiewicz. I dodaje, że rozmowę, o której pisze Rey, prowadził w trybie głośnomówiącym i słyszało ją pięć osób, a niektóre z nich brały w niej udział.

Sakiewicz przyznaje, że chciał, by Rey był świadkiem w procesie, który za wspomnianą okładkę "Gazety Polskiej" wytoczył mu Kramek. W 2019 roku redaktor naczelny "Gazety Polskiej" przegrał proces, a gdy w wyniku apelacji sprawa wróciła do sądu rejonowego - w środę 28 lipca 2021 roku przegrał go ponownie.

Sam Rey też był przez Kramka pozwany - dziennikarz opublikował raport, który miał ujawnić powiązania Fundacji z rosyjskim kapitałem. Z Marcinem Reyem nie udało się nam skontaktować.

(KRY, 29.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.