Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

LinkedIn z rekordowymi przychodami w 2020 roku

LinkedIn został zakupiony przez Microsoft w 2016 roku, od tego czasu liczba użytkowników wzrosła o 350 mln (fot. Gabriel Varaljay/Unsplash)

Roczny przychód LinkedIn przekroczył 10 mld dol. po raz pierwszy w historii, i jest to wzrost o 27 proc. względem poprzedniego roku fiskalnego. Microsoft, do którego należy LinkedIn, poinformował również, że strona wykazała rekordowe zaangażowanie użytkowników w drugim kwartale br. 

Według raportu finansowego opublikowanego przez Microsoft LinkedIn odnotowuje wzrost liczby aktywnych sesji i zaangażowania w aplikacji (wzrost na poziomie 30 proc.), co przełożyło się na wzrost przychodów związanych z tymi aktywnościami. Popularność narzędzi reklamowych LinkedIn to główny powód zwiększonego przychodu platformy. Wzrost Marketing Solutions (narzędzi marketingowych stworzonych dla użytkowników LinkedIn) wyniósł 97 proc. 

Microsoft poinformował, że przychód całej korporacji w drugim kwartale br. wzrósł w stosunku do 2020 roku o 21 proc. W kontekście całego roku fiskalnego przychód firmy wyniósł 168,1 mld dol. 

Microsoft dokonał akwizycji LinkedIn w 2016 roku, cena portalu wyniosła wtedy 26,2 mld dol. W tamtym okresie LinkedIn generował 3,7 mld dol. przychodu rocznie i posiadał 430 mln użytkowników. W tym momencie na platformie znajduje się 774 mln profili, ale mimo informacji o "rekordowym zaangażowaniu" nie znamy dokładnej liczby użytkowników aktywnie korzystających z platformy.

(KAP, 29.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.