Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Coming out srebrnej medalistki IO Katarzyny Zillmann na antenie TVP

Katarzyna Zillmann wraz z koleżankami jest zdobywczynią pierwszego polskiego medalu na igrzyskach w Tokio (fot. Piotr Molecki/East News)

Wioślarka jest już trzecią polską sportowczynią w Tokio, która zdecydowała się na ujawnienie swojej orientacji seksualnej. W trakcie wywiadu na antenie TVP Sport po zdobyciu srebra w czwórce podwójnej pozdrowiła swoją dziewczynę Julię.

Wcześniej coming outu dokonały Aleksandra Jarmolińska (strzelectwo) i Jola Ogar-Hill (żeglarstwo). Pierwsza z nich poinformowała o swojej orientacji na kilka dni przed startem olimpiady na profilu stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Ogar-Hill dokonała coming outu kilka lat temu, a w 2018 roku wzięła ślub ze swoją wieloletnią partnerką. 

Cała czwórka polskich wioślarek: Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus, udzielała wywiadu TVP po zdobyciu pierwszego polskiego medalu na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Zillmann pod koniec wywiadu powiedziała: "Bardzo pozdrawiam moją dziewczynę Julię". Wcześniej sportsmenka nie mówiła o swojej orientacji seksualnej w mediach.

(KAP, 28.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.