Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Krytyka Polityczna" ma kłopot z Jasiem Kapelą, Ordo Juris złoży pozew

Ostatnio uwagę mediów Jaś Kapela przykuł, kiedy jako gość "Hejt Parku" przyjął na wizji pieniądze od prowadzącego program Krzysztofa Stanowskiego (screen: YouTube/Kanał Sportowy)

"Ziemowit Kossakowski skończy jak Popiełuszko" - ogłosił Jan Kapela, związany z Wydawnictwem Krytyki Politycznej. Fundacja Ordo Iuris zażądała przeprosin i grozi mu sądem. Środowisko "Krytyki Politycznej" nie chce się wypowiadać.

Wpis Jana (znanego jako Jaś) Kapeli na Twitterze to kolejna odsłona słownych przepychanek publicysty i Ziemowita Kossakowskiego, byłego dziennikarza Tvp.info, związanych z ich zapowiadaną na wrzesień walką w MMA. "Skoro »to będzie walka dobra ze złem, świata wartości ze światem zepsucia«, to chyba jasne, że @ZKossakowski skończy jak Popiełuszko..." - na Twitterze napisał Kapela, dodając później, że oczywiście chodziło o żart.

Ten nie spodobał się wielu internautom, część - zbulwersował. Radca prawny Jakub Słoniowski, w imieniu Fundacji Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, wysłał Kapeli przedsądowe wezwanie, w którym m.in. żąda "zaprzestania naruszania dobrego imienia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki", usunięcia wpisu i opublikowania przeprosin. 

"Ten moment, gdy myślisz, że z tym Popiełuszką, to chyba już przesadziłeś, ale wtedy przychodzi wezwanie przedsądowe od @OrdoIuris i już wiesz, że podążasz słuszną drogą wojownika słabego żartu. Dziękuję!" - skomentował pismo Kapela.

Do wypowiedzi Kapeli nie chce się odnieść "Krytyka Polityczna". Sławomir Sierakowski i Agnieszka Wiśniewska, redaktorka naczelna Krytykipolitycznej.pl, ostatnią aktywność publicysty na Twitterze pozostawiają bez komentarza, używając wytłumaczenia, że są na urlopie. Stanowiska nie chcieli zająć także w połowie lipca, kiedy Kapela ogłosił, że weźmie udział w walce MMA. Z kolei Andrzej Mikołajewski z zarządu Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, które wydaje pismo "Krytyka Polityczna" i prowadzi Wydawnictwo Krytyki Politycznej, odpowiedział "Pressowi" wprost: "Stowarzyszenie nie zajmuje się komentowaniem wpisów w mediach społecznościowych, szczególnie treści niezwiązanych z pracą naszej organizacji".

- Jaś Kapela zaczyna być poważnym problemem dla "Krytyki Politycznej", która przecież długo budowała swoją reputację - mówi Piotr Nowak, wieloletni redaktor serwisu Strajk.eu. - Ludzie związani z "Krytyką Polityczną" wydają się bezradni wobec szkodliwej działalności Kapeli. Możliwe, że nie chcą od niego się odciąć ze względu na przeszło 10-letnią współpracę i koleżeńskie stosunki - ocenia Nowak i dodaje, że żarty z ks. Jerzego Popiełuszki w wykonaniu Kapeli mają zwiększyć zainteresowanie walką z Kossakowskim. - Ta smutna sytuacja pokazuje, że dziś można zmonetyzować wszystko, nawet własne nieszczęście - stwierdza. 

(KRY, 26.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.