Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

23 lipca premiera kinowa filmu TVP o Władysławie Kozakiewiczu

Film "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza" dotychczas pokazywano tylko na festiwalach (fot. Leszek Fidusiewicz)

23 lipca premierę kinową będzie miał film "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza", który jest koprodukcją TVP.

Film przedstawia karierę sportową jednego z najpopularniejszych polskich lekkoatletów, mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce w Moskwie w 1980 roku. W filmie pojawiają się unikatowe materiały z archiwów telewizyjnych z Rosji, Niemczech i Francji, a także materiały Telewizji Polskiej oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. W dokumencie wypowiadają się m.in. sportowcy Jacek Wszoła i Marian Kolasa, a także dziennikarze i działacze sportowi.

"Zwycięski gest Władysława Kozakiewicza z Moskwy przeszedł do historii polskiego sportu, ale miał też przykre konsekwencje. W filmie śledzimy drogę Kozakiewicza na olimpijski szczyt oraz poznajemy jego losy po triumfie w Moskwie" - podano w opisie filmu.

"Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza" dotychczas prezentowano tylko na festiwalach, m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Reżyserem dokumentu jest Ksawery Szczepanik, producentem - Darek Dikti Biuro Pomysłów, a koproducentami - Telewizja Polska i Mazowiecki Instytut Kultury.

(MNIE, 21.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.