Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nigel Farage prowadzi program w GB News

(screen Youtube.com/GBNews)

Działający od 13 czerwca brytyjski kanał informacyjny GB News ma nowego prowadzącego. W poniedziałki o godz. 19 swój program dostał Nigel Farage, były przewodniczący partii Brexit.

Jest to próba ratowania sytuacji przez wspieranego m.in. przez koncern Discovery nadawcę. Uruchomiony jako alternatywa dla BBC i Sky News, ma ogromne problemy z przyciągnięciem publiczności. Według badań Broadcasting Audience Research Board (BARB) niektóre programy GB News miały praktycznie zerową oglądalność.

Kanał jest też krytykowany za niską jakość produkcji. Szef stacji Andrew Neil został wysłany na bezterminowy urlop zaledwie dwa tygodnie po jej starcie. Ze stanowiska ustąpił też jeden z dyrektorów John McAndrew.

"Nie będę klęczał za nikogo w tym programie" - oświadczył Farage, nawiązując do gestu innego prezentera stacji Guto Harriego, który klęczał na antenie, solidaryzując się z narażanymi na rasistowskie obelgi ciemnoskórymi piłkarzami reprezentacji Anglii. Prezenter nie wrócił już na wizję, ale zdążył oprotestować zatrudnienie Farage'a.

Polityk zaznaczył, że nie jest nowicjuszem, a na koncie ma ponadtrzyletnie doświadczenie w londyńskiej stacji radiowej LBC. Farage, prezentujący zdecydowane poglądy, ma przyciągnąć publiczność.

(MAC, 21.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.