Temat: na weekend

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Portale internetowe wysyłają dziennikarzy na igrzyska w Tokio

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia (fot. Kyle Dias/Unsplash.com)

Największe portale przygotowały specjalne cykle na czas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Ich dziennikarze będą relacjonować zmagania sportowców z Japonii. 

Podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 na portalach pojawią się programy na żywo, komentarze eksperckie i cykle redakcyjne dotyczące zmagań olimpijczyków. 

Wirtualna Polska do Tokio wysyła Grzegorza Wojnarowskiego oraz Tomasza Skrzypczyńskiego, którzy będą bezpośrednio z Japonii przygotowywać relacje. Redakcja planuje specjalne, codzienne programy wideo z łączeniami na żywo. Podczas igrzysk na stronie głównej Wirtualnej Polski pojawi się boks oraz specjalna sekcja. Redakcja WP Sportowe Fakty ma skoncentrować się na relacjonowaniu zmagań siatkarzy.

- Na igrzyska wysyłamy: Kamila Wolnickiego, Tomasza Kalembę, Edytę Kowalczyk, Ryszarda Opiatowskiego oraz fotoreportera Tomasza Markowskiego, finalistę nagrody Grand Press Foto 2020 - informuje Agnieszka Skrzypek-Makowska z RAS Polska. W Onecie będzie transmitowany codzienny program "Misja Tokio", a w Onet Sport pojawi się sekcja poświęcona Tokio. W Onet Sport i w "Przeglądzie Sportowym" będą realizowane cykle redakcyjne, redakcje przygotują też olimpijskie wydanie "Skarbu Kibica". 

Z redakcji „Gazety Wyborczej” na Letnie Igrzyska Olimpijskie polecą Rafał Stec i Radosław Leniarski oraz Kuba Atys z działu foto. Z kolei serwis Sport.pl wyśle Łukasza Jachimiaka oraz Dominika Senkowskiego.

- Podczas trwania igrzysk redakcja przejdzie na trzyzmianową organizację pracy ze względu na różnicę czasu. Nocna zmiana zadba o to, by czytelnik od rana miał najświeższą porcję informacji z Japonii - informuje Paulina Rydzek, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Redakcja Sport.pl ponadto przygotuje program na żywo – w ramach „Sekcji Olimpijskiej”. Po każdym zakończonym meczu dziennikarze omówią wraz z ekspertami występ siatkarzy. W „Sekcji Olimpijskiej” będą relacje i komentarze z innych występów Polaków, a także z ważnych wydarzeń na igrzyskach.

W Sport Interia pojawią się komentarze na żywo, całodzienne relacje z najważniejszych wydarzeń rozgrywanych na arenach olimpijskich, raport „Tokio 2020” z praktycznymi informacjami dotyczącymi imprezy oraz aktualizowana na bieżąco klasyfikacja medalowa. Sport Interia przybliży kibicom sylwetki reprezentantów Polski. Artur Gac, dziennikarz Sport Interia, przy współpracy z Patrykiem Serwańskim z Radia RMF FM, przygotuje "Szybkie kontry z Tokio" oraz będzie korzystał ze Studia Tokio Polsat Sport w Japonii, w którym stałymi ekspertami będą Adam Kszczot i Otylia Jędrzejczak.

(BAE, 16.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.