Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Postępowanie UOKiK ws. przejęcia Edipresse przez Burdę weszło w drugi etap

UOKiK postępowanie wszczął w połowie maja (fot. Piotr Molecki/East News)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny przeprowadzi badanie rynku przed wydaniem decyzji ws. kupna Edipresse przez Burdę - ogłoszono w czwartek.

"W sprawie przejęcia kontroli nad Edipresse przez Burda Media Polska musimy zbadać udziały uczestników koncentracji w poszczególnych segmentach prasy kobiecej i rozrywkowej oraz reklamy w czasopismach" - napisano na profilu UOKiK na Twitterze.

"Działalność uczestników koncentracji pokrywa się m.in. na rynku prasy kobiecej i rozrywkowej", wyjaśniono.

Postępowanie w tej sprawie urząd wszczął w połowie maja 2021 roku. Decyzja o przejęciu tytułów prasowych i serwisów internetowych Grupy Edipresse przez Burda Media Polska została ogłoszona 6 maja.

Transakcja obejmuje m.in. dwutygodniki "Party" i "Viva!" oraz 13 tytułów true stories, a także Wizaz.pl, Polki.pl, Mamotoja.pl, Gotujmy.pl, Party.pl, Viva.pl i Urodazycia.pl.

(KRY, 16.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.