Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix wejdzie na rynek gier i zatrudnia byłego dyrektora Facebooka

Mike Verdu przed przyjściem do Netflixa był w Facebooku szefem działu Oculus VR (fot. Twitter.com/michael_verdu)

Netflix planuje ekspansję na rynku gier wideo. W związku z tym zatrudnia Mike'a Verdu, byłego dyrektora Electronics Arts i Facebooka.

Mike Verdu dołącza do Netflixa jako wiceprezes ds. rozwoju gier, podlegając dyrektorowi operacyjnemu Gregowi Petersowi. W Facebooku odpowiadał za współpracę z programistami w zakresie tworzenia gier i innych treści, do zestawów słuchawkowych Oculus.

Pomysł serwisu streamingowego polega na oferowaniu gier wideo na platformie Netflix, na razie bez dodatkowych opłat. Gry mają pojawić się w przyszłym roku. Netflix ma kontynuować budowanie zespołu odpowiedzialnego za gry przez najbliższe miesiące. Na oficjalnej stronie pojawiają się już pierwsze oferty pracy związane z tą działalnością.

Po podaniu tej informacji akcje Netflixa na amerykańskiej giełdzie wzrosły o 3,3 proc., do poziomu 566 dol. za sztukę.  

(MAC, 16.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.