Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NSA uchylił decyzję KRRiT o odebraniu koncesji Radiu Hobby

Koncesję cofnął Jan Dworak, ale wstrzymał wykonanie tej decyzji do zakończenia sprawy przed sądem administracyjnym (fot. Piotr Molecki/East News)

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka z 2016 roku o cofnięciu koncesji Radia Hobby z Legionowa.

W 2016 roku KRRiT co prawda cofnęła koncesję Radiu Hobby za emitowanie audycji państwowego rosyjskiego Radia Sputnik, ale poprzedni przewodniczący Rady Jan Dworak wstrzymał wykonanie tej decyzji do zakończenia sprawy przed sądem administracyjnym. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę Radia Hobby, ale nadawca odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Radio Hobby nadawało dalej, a jego koncesja cały czas obowiązywała. Wygasła w połowie listopada 2018 roku i stacja musiała zakończyć nadawanie (nadawca nie wystąpił o przedłużenie koncesji).

KRRiT poinformowała w środę, że NSA 28 kwietnia 2021 roku na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej uchyliła wyrok WSA. "Powyższa sytuacja wskazuje na nieprecyzyjne przepisy w ustawie o radiofonii i telewizji, co w rażący sposób może naruszać interesy państwa polskiego" - skomentowała Krajowa Rada, której przewodniczącym jest obecnie Witold Kołodziejski. Zdaniem KRRiT "zachodzi konieczność pilnego uszczegółowienia niektórych zapisów ustawy, co jest niezbędne z uwagi na polską rację stanu".

Orzeczenie NSA jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu.

(KOZ, 15.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.