Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Kędryna, były pracownik Andrzeja Dudy, trafi do Polska Press

Marcin Kędryna ma zostać zastępcą Janusza Życzkowskiego w "Gazecie Lubuskiej" (fot. Jakub Kaminski/East News)

Marcin Kędryna, wieloletni współpracownik Andrzeja Dudy, który w 2019 roku był dyrektorem biura prasowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ma zostać zastępcą redaktora naczelnego w "Gazecie Lubuskiej" (Polska Press Grupa).

Marcin Kędryna wyjaśnił "Pressowi", że nie może komentować tej informacji do momentu, gdy zostanie ona oficjalnie potwierdzona przez redaktora naczelnego gazety. 21 maja naczelnym "Gazety Lubuskiej" został Janusz Życzkowski, który zastąpił Szymona Kozicę. Życzkowski wyłączył telefon i był nieosiągalny. 

Kędryna pracował dla Andrzeja Dudy od 2015 roku. W grudniu 2020 roku zdecydował się złożyć wypowiedzenie. W czerwcu 2021 został felietonistą "Dziennika Polskiego", należącego do Polska Press. Przed zatrudnieniem u prezydenta Kędryna pracował w mediach. Był redaktorem prowadzącym iPadowego wydania "Malemana" (Next Media) i współpracował z "Gazetą Krakowską", "Przekrojem" oraz "Super Expressem".

Pierwszy o zatrudnieniu Marcina Kędryny poinformował Szymon Jadczak na Wp.pl.

(KAP, 14.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.