Dział: SYLWETKI

Dodano: Lipiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Igor Janke odchodzi z R4S, bo żona dostała pracę w Kancelarii Prezydenta RP

Igor Janke był partnerem w R4S Consulting przez 2,5 roku (screen: Youtube.com/Wielka Litera)

Igor Janke rozstaje się z agencją public relations R4S Consulting, w której był partnerem. Jako powód wskazuje objęcie przez jego żonę Bognę Janke stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

„Kończę działalność w branży PR/PA. Moja żona obejmuje funkcję publiczną i uznałem, że dla czystości zasad tak będzie lepiej” - napisał na Twitterze we wtorek Igor Janke. Bogna Janke pracę w Kancelarii Prezydenta RP rozpoczęła 13 lipca, o czym poinformowano na stronie internetowej. Jako sekretarz stanu pełni merytoryczny nadzór nad biurem dialogu i korespondencji.

Igor Janke nie podaje, dokąd przechodzi. Zaznacza tylko, że wybiera się na wakacje, a od września czeka go „kolejna rewolucja w życiu zawodowym”. „Rozpoczynam nowy, ciekawy i mam nadzieję pożyteczny projekt” - napisał.

Igor Janke w przeszłości był m.in. zastępcą redaktora naczelnego "Expressu Wieczornego", redaktorem naczelnym PAP i szefem działu politycznego "Rzeczpospolitej". W 2020 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty w aferze GetBack, które określił jako "całkowicie absurdalne" (miał narazić spółkę na pół miliona złotych straty).

Janke był partnerem R4S Consulting przez ostatnie 2,5 roku. Agencję R4S założyli Adam Hofman, były poseł i rzecznik PiS, Mariusz Sokołowski, były rzecznik prasowy komendanta głównego policji oraz Michał Wiórkiewicz, były doradca premierów. W kwietniu z agencji odszedł już inny jej partner Sławomir Jastrzębowski, który kupił od Bogny Janke serwis Salon24.pl. W tym samym miesiącu z agencją rozstał się Piotr Maciążek, kierownik zespołu zajmującego się PR i public affairs.

R4S Consulting od miesięcy mierzy się z kryzysem wizerunkowym. W czerwcu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali jej warszawskie biuro. Z informacji "Gazety Wyborczej" i Fundacji Reporterów wynika, że CBA interesuje się umowami R4S m.in. z państwowym przedsiębiorstwem Azoty, na którym firma "zarobiła w 2016 roku grubo ponad pół miliona złotych". W ub.r. serwis OKO.press opublikował artykuł o nieetycznej działalności agencji. Według śledztwa Fundacji Reporterów agencja R4S, realizując internetową kampanię dla Coca-Coli, miała korzystać z usług farmy trolli.

O współwłaścicielu agencji Adamie Hofmanie stało się też głośno za sprawą mecenasa Romana Giertycha, który informował o ofertach złożonych reprezentowanemu przez niego bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Hofman miał proponować Czarneckiemu zatrudnienie byłego prezesa banku Pekao SA Michała Krupińskiego i udział w przejęciu stacji informacyjnej TVN 24.

(IKO, 14.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.