Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Jakuć naczelnym "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego"

Nowym naczelnym podlaskich dzienników Polska Press zostanie Adam Jakuć (fot. materiały prasowe)

14 lipca redaktorem naczelnym "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego" zostanie Adam Jakuć. W dziennikach Polska Press zostało już tylko trzech naczelnych sprzed przejęcia grupy przez PKN Orlen.

Jakuć od 2018 roku był doradcą wojewody w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Pracę zawodową zaczął w Polskim Radiu Białystok. Od 2006 roku współpracuje z Telewizją Polską jako reporter "Teleexpressu", prezenter i reporter programu „Obiektyw". W TVP był również prowadzącym rozmów w programie "Gość dnia". W latach 2013 – 2018 był naczelnym czasopisma „Supraśl Nasza Gmina" oraz dyrektorem Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Pisał także scenariusze filmowe.

Od sierpnia 2015 roku naczelnym podlaskich dzienników "Gazeta Współczesna" i "Kurier Poranny" był Jarosław Jabłoński, z którym rozstano się za porozumieniem stron. Jabłoński odmawia komentowania sprawy.

"Gazeta Współczesna" i "Kurier Poranny" należą do Grupy Polska Press, posiadającej 20 regionalnych dzienników. Od przejęcia grupy przez PKN Orlen stanowiska zachowali już tylko trzej naczelni: Stanisław Wróbel ("Echo Dnia"), Krzysztof Zyzik ("Nowa Trybuna Opolska") i Marcin Stefanowski ("Głos Pomorza"). 

(BKS, 13.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.