Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na czas igrzysk olimpijskich Eurosport uruchomi kanał w 4K

Eurosport 4K znają już widzowie m.in. w Niemczech (screen: YouTube/Eurosport)

Na czas Igrzysk Olimpijskich w Tokio Eurosport (TVN Grupa Discovery) uruchomi kanał w jakości 4K. Będą go oferowali wybrani operatorzy telewizyjni.

Biuro prasowe Eurosportu potwierdziło "Press", że nadawca udostępni przekaz Eurosportu 4K. Stację do oferty włączy m.in. Vectra. Eurosport planuje też dodatkowe kanały pop-up. Będą na nich prezentowane transmisje, które nie zmieszczą się na regularnych antenach. Stacje pop-up również zostaną udostępnione tylko na czas zmagań olimpijskich.

Podobne rozwiązanie nadawca stosował już w trakcie zimowych igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku.

XXXII Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia. Eurosport jest ich głównym nadawcą. Sublicencję dla kanałów ogólnodostępnych nabyła TVP, ale obejmuje ona tylko dwie anteny otwarte (będą to TVP 1 i TVP Sport), bez 4K.

(MNIE, 13.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.