Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020

Euro 2020 miało być dla Dariusza Szpakowskiego zwieńczeniem kariery, od 1986 roku komentował wszystkie finały największych imprez piłkarskich (fot. Wikimedia Commons/ Ireneusz Sobieszczuk TVP SA)

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finałowego meczu Euro 2020 pomiędzy Anglią a Włochami. 

O zmianie na Twitterze poinformował Marek Szkolnikowski. "Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny @sport_tvppl. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na :microphone: słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk" - napisał dyrektor TVP Sport. Euro 2020 miało być dla Szpakowskiego zwieńczeniem kariery i ostatnią wielką piłkarską imprezą.

Dariusz Szpakowski był komentatorem nr 1 w Telewizji Polskiej, począwszy od mistrzostw świata w Meksyku 1986 roku. Od tamtego czasu sprawozdawał mecze finałowe wszystkich mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Komentatorowi zarzucano, że jest w coraz gorszej formie, popełnia coraz więcej błędów. Podczas ćwierćfinałowego meczu Danii z Czechami zdarzyło mu się powiedzieć, że piłkę odebrali "szwedzcy obrońcy". W innych przypadkach mówił o piłkarzach z Norwegii.

 

(MAC, 09.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.