Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Pismo" ruszyło z projektem ekologicznym "Krok za naturą"

Akcji towarzyszyć będzie wystawa zdjęć w Warszawie, Krakowie i Nowym Sączu (fot. materiały prasowe)

W ramach projektu "Krok za naturą" w ukazującym się dziś lipcowym numerze "Pisma" i jego serwisie internetowym ukaże się fotoreportaż "Czy wiesz, jak kwitnie len?". Uzupełnieniem projektu są podcasty, a także mural autorstwa Piotra Kowalczyka.

Magdalena Kicińska, redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu opinii”, wraz z fotografem Maciejem Moskwą odwiedzili 10 miejscowości w Małopolsce, w których wskaźniki jakości powietrza są najgorsze w kraju. Do rozmów zaprosili lokalne liderki - sołtyski, działaczki stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich - będące często świadkami historii, ale pozostające na marginesie wielkomiejskich zmagań z efektami katastrofy klimatycznej. Na podstawie podróży powstał fotoreportaż, który jest dostępny w drukowanej wersji "Pisma" i na stronie projektu: Magazynpismo.pl/krok-za-natura.

Ponadto w związku z akcją odbędzie się wystawa zdjęć. Najpierw na Bulwarach Warszawskich (7-23 lipca), a następnie w Krakowie i Nowym Sączu. W ramach projektu powstanie w Krakowie mural projektu Piotra Kowalczyka przedstawiający jedną z bohaterek reportażu. Uzupełnieniem projektu są dwa podcasty: "A propos zmian klimatu" Zuzanny Kowalczyk oraz rozmowa Magdaleny Kicińskiej i Macieja Moskwy o doświadczeniu wyjazdu do Małopolski. Pierwszy podcast jest już dostępny na stronie projektu. 

W związku z projektem "Krok za naturą" od 7 lipca trwa kampania na nośnikach multimedialnych, realizowana we współpracy z Warexpo.

(BAE, 07.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.