Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komornik zajął spółce Hajdarowicza 5,4 mln zł z dywidendy

Kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka "nadal nie wyraża zgody na takie zabezpieczenie" (fot. materiały prasowe)

Na wniosek Centrum Nowoczesnych Technologii komornik dokonał zmiany zabezpieczenia i zajął wierzytelność o wypłatę dywidendy należną KCI SA, kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza, do 5,4 mln zł.

Spółka KCI SA, która jest większościowym akcjonariuszem Gremi Media (wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu"), poinformowała o tym w raporcie bieżącym. Zarząd KCI przekazał, że "nadal nie wyraża zgody na takie zabezpieczenie i będzie podejmował dalsze kroki w celu całkowitego zdjęcia zabezpieczenia".

Pod koniec grudnia KCI poinformowała, że komornik zajął majątek spółki, wpłynął do niej nakaz zapłaty 5,4 mln zł na skutek pozwu Centrum Nowoczesnych Technologii. W styczniu spółka przekazała, że po podjęciu kroków prawnych i nagłośnieniu sprawy CNT ograniczyło się z zabezpieczeniem do 5,4 mln zł.

(KOZ, 05.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.