Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Operator WP Pilota z 4,6 mln zł zysku w 2020 roku dzięki subskrypcjom

W ofercie WP Pilota jest ponad 110 kanałów (screen Pilot.wp.pl)

Należąca do Wirtualnej Polski spółka Netwizor, operator subskrypcyjnego serwisu WP Pilot, zakończyła 2020 rok na plusie. Firma niemal podwoiła przychody dzięki przejściu na model subskrypcyjny.

Jak wynika ze sprawozdania zamieszczonego w Krajowym Rejestrze Sądowym, Netwizor w 2020 roku uzyskał 18,3 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 83,3 proc. względem 2019 roku. Koszty działalności operacyjnej wzrosły o 22 proc., do 14,1 mln zł.

Netwizor osiągnął w 2020 roku 4,6 mln zł zysku, podczas gdy 2019 rok zakończył z 1,7 mln zł straty. Zysk w całości przeznaczony zostanie na pokrycie strat z lat ubiegłych.

- O tym sukcesie dotąd prawie nikt nie słyszał poza Grupą WP. A to jest dla mnie jedna z najbardziej udanych transformacji biznesowych w polskim internecie - mówi "Presserwisowi" Tomasz Machała, który od lutego do listopada 2020 roku był szefem WP Pilota i prezesem Netwizora (obecnie serwisem kieruje Marcin Malicki). - W kilka miesięcy w 2020 roku zespół WP Pilot zmienił model przychodowy serwisu z reklamowego na subskrypcyjny. To przyniosło trzycyfrową dynamikę wzrostu przychodów w kolejnych miesiącach. Było dla mnie zaszczytem ten zespół wspierać - komentuje Machała.

W ofercie WP Pilota jest ponad 110 kanałów.

(KOZ, 01.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.