Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT odrzuciła sprawozdanie Radia Gdańsk

Radio Gdańsk ma czas na poprawienie sprawozdania do 31 sierpnia (screen: YouTube/Radio Gdańsk)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oceniła sprawozdania złożone przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Nie przyjęto jedynie dokumentu przesłanego przez Radio Gdańsk. 

Rada zobowiązała Radio Gdańsk do poprawienia sprawozdania z realizacji misji publicznej za 2020 rok. Rozgłośnia ma na to czas do 31 sierpnia.

- Przyczyną odmowy przyjęcia sprawozdania spółki Radio Gdańsk był sposób jego przygotowania przez spółkę w zakresie części I i VII. Sprawozdanie w części I jest ogólnikowe, a nie faktograficzne, zawiera wiele braków, które nie pozwalają KRRiT na dokonanie oceny w zakresie zrealizowanych w 2020 roku przez Radio Gdańsk ustawowych zadań i powinności misyjnych - mówi "Presserwisowi" Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Brykczyńska dodaje, że Radio Gdańsk, choć wykazało w sprawozdaniu nadwyżkę pieniężną, o której mowa w art. 31 ust. 7 ustawy o rtv, zanegowało jej wystąpienie i nie zawarło informacji, na jakie przedsięwzięcia zostanie ona przeznaczona.

Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji przyjęła za to sprawozdanie Polskiego Radia, choć negatywnie zaopiniowała je rada programowa rozgłośni. Zaakceptowano też sprawozdania: Telewizji Polskiej, Radia Wrocław, Radia Szczecin, Radia Rzeszów, Radia Poznań, Radia PiK, Radia Opole, Radia Olsztyn, Radia Lublin, Radia Łódź, Radia Kraków, Radia Koszalin, Radia Kielce, Radia Katowice, Radia dla Ciebie, Radia Białystok i Radia Zachód.

(MNIE, 01.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.