Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wroński zastąpił Gugałę na spotkaniu Klubu Swobodnej Myśli

Jarosław Gugała podkreśla, że nie bierze udziału w partyjnych spotkaniach (screen YouTube/Onet Rano)

Jarosław Gugała, dziennikarz Polsatu, zrezygnował ze spotkania Klubu Swobodnej Myśli (KSM), które współorganizował poseł KO Maciej Lasek. Zamiast niego w spotkaniu wziął udział Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

Sprawa dotyczy spotkania Klubu Swobodnej Myśli, który w 2018 roku stworzyli Maciej Lasek (obecnie poseł KO) oraz Jacek Liberski (przedsiębiorca). W poniedziałek 28 czerwca w klubie zaplanowano dyskusję pt. "Informacje bez znieczulenia" z udziałem Jarosława Gugały.

- Otrzymałem po powrocie z urlopu telefon od znajomego dziennikarza, czy mogę wziąć udział w dyskusji Klubu Swobodnej Myśli - tłumaczy Gugała. Dodaje, że nie miał pełnej świadomości o wydarzeniu z udziałem posła KO. Odmówił udziału po tym, jak okazało się, że nie może zamienić grafiku w pracy.

Po jego rezygnacji miejsce w programie KSM zajął Paweł Wroński z "GW". - Ostatni raz w dyskusji klubu brałem udział bodajże cztery lata temu. To oddolna inicjatywa, która powstała na długo, zanim Maciej Lasek został posłem - tłumaczy Wroński. Na pytanie, czy poniedziałkową dyskusję można traktować jako spotkanie partyjne (taki zarzut postawiła na Twitterze posłanka PiS Joanna Lichocka), odpowiedział: - Proszę nie zwracać uwagi na idiotów. 

Oświadczenie w tej sprawie wydali również organizatorzy dyskusji.

"KSM nie jest żadną »imprezą polityków PO«. To inicjatywa oddolna, finansowana z prywatnych środków założycieli Klubu oraz w małej części z zrzutka.pl" - podkreślono. Dodali, że nie widzą powodów, aby uczestnictwo Macieja Laska "zawiesić z powodu uzyskania mandatu posła". "Nie widzimy powodu, aby ktokolwiek mówił nam i narzucał, kogo mamy zapraszać na spotkania Klubu. Nie będziemy się też z tych decyzji tłumaczyć" - podkreślono.  

(PTD, 30.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.