Dział: REKLAMA

Dodano: Czerwiec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agencje mediowe Publicis Group zakończyły 2020 rok zyskiem

Beata Szcześniak kieruje agencją Spark Foundry (fot. materiały prasowe)

Agencje mediowe Publicis Group zakończyły 2020 rok zyskiem – wynika ze sprawozdania spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym. 

W 2020 roku agencja mediowa Starcom wypracowała 28,6 mln zł zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży mniejszych o 5,4 proc. (w porównaniu z 2019 rokiem), które wyniosły w ub.r. 977,4 mln zł. Jak podaje spółka w sprawozdaniu finansowym, średnie zatrudnienie w agencji wyniosło w 2019 roku 479 osób (o dziewięć mniej niż w 2019 roku). Agencja ta w minionym roku po wygranych przetargach rozpoczęła współpracę m.in. z Bankiem Millennium, firmą Bausch Health Poland, Muller Dairy czy Lisner Poznań. Dyrektorką generalną Starcomu jest Magdalena Kolenkiewicz.

Należąca również do Publicis Group agencja mediowa Zenith w 2020 roku miała mniejsze przychody i zysk niż w roku poprzednim. W ub.r. zanotowała 348,8 mln zł przychodów ze sprzedaży netto, czyli o 12,8 proc. mniej niż w 2019 roku, oraz 3,2 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej było to 3,8 mln zł. Klientami Zenith w 2020 roku zostały: The Walt Disney Company, STS, Orbico, Ludwig Czekolada, Intersnack Poland, Fincapital, Chapter 1, Binarjobs, Lakma Strefa, LVMH, Naturpharma Bulgaria, Unilink. Średnioroczne zatrudnienie w spółce wyniosło 166 osób. Dyrektorką generalną Zenith Polska jest Anna Bartoszewska.

Spółka SMG Poland, w ramach której działa agencja mediowa Spark Foundry (kieruje nią Beata Szcześniak), 1 lutego 2021 roku połączyła się ze spółką Prodigious, świadczącą usługi reklamowe, marketingowe i konsultingowe. Po połączeniu spółka SMG Poland przyjęła nazwę PGP Hub (a z rejestru została wykreślona spółka Prodigious). Jak poinformował nas Piotr Ruszak, chief communications officer Publicis Groupe Polska, marka Prodigious wciąż istnieje (zmieniła się jedynie spółka, w ramach której działa).

Według KRS spółka PGP Hub zakończyła ub.r. z zyskiem 13,2 mln zł netto (rok wcześniej miała 12,6 mln zł zysku). Przychody ze sprzedaży wyniosły 365,9 mln zł, co oznacza wzrost o 7,5 proc. w porównaniu z 2019 rokiem.

Prezesem wszystkich wymienionych spółek jest Piotr Piętka, CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

(IKO, 29.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.