Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza portal libertarian w Polsce

Na początkowym etapie portal otrzymał wsparcie Grzegorza Hajdarowicza (fot. materiały prasowe)

Wystartował portal Liberfor.com, mający ambicje stać się ośrodkiem libertarianizmu w Polsce. Projekt ma wsparcie biznesmena Grzegorza Hajdarowicza, właściciela Gremi Media, wydawcy ,,Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze” i „Parkietu”.

W rozmowie z Presserwisem pomysłodawca i redaktor naczelny Liberfor.com Paweł Łepkowski (publicysta „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze Historia”) stwierdził, że jedną z inspiracji był amerykański magazyn „Reason”. Portal ma komentować bieżące wydarzenia oraz tworzyć klub polityczny kształtujący środowisko wolnościowe w Polsce.

Na razie dla portalu piszą głównie autorzy związani z tytułami Gremi Media, jednak otwarta formuła dopuszcza publikację wszystkich tekstów o wolnościowym charakterze. Trzon redakcji stanowić będą opłacani dziennikarze, choć znaczna część treści tworzona będzie przez społeczność autorów, jaka ma powstać wokół Liberfor.com. Promocja serwisu oprze się początkowo na tytułach Gremi Media,  finansowanie zaś w założeniach ma charakter społecznościowy. Jak podkreślił Łepkowski, portal rezygnuje z reklam w celu zachowania niezależności.

Na razie uruchomiono działy: polityka, ekonomia, prawo, kultura i nauka, we wrześniu Liberfor.com ma zostać rozbudowany.

(BKS, 28.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.