Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawnik bez doświadczenia dziennikarskiego wicenaczelnym „Głosu Wielkopolskiego”

Polska Press od 1 marca jest w rękach Orlenu (fot. Piotr Molecki/East News)

Nowym wicenaczelnym „Głosu Wielkopolskiego” będzie Marcin Wątrobiński. To kolejna zmiana na stanowisku redaktorskim w Polska Press.

Wątrobińskiego, prawnika bez doświadczenia dziennikarskiego, wyznaczył Wojciech Wybranowski, który pod koniec maja został redaktorem naczelnym gazety. Zmiany wiążą się z zakupem przez PKN Orlen grupy Polska Press – wydawcy 20 dzienników regionalnych.

Wątrobiński przejmie obowiązki 15 lipca. Będzie menedżerem poznańskiego oddziału Polska Press, odpowiedzialnym za rozwój wielkopolskiego serwisu naszemiasto.pl. Przejmie tym samym obowiązki Marcina Fuszpaniaka.

Ostatnio z „Głosu” odeszli też m.in.: Łukasz Cieśla, Błażej Dąbkowski, Marta Danielewicz, Mikołaj Woźniak i Norbert Kowalski. Z pisania felietonów dla gazety zrezygnowała także była wicenaczelna Kamilla Placko-Wozińska, zaznaczając, że nie chce przykładać się „do niszczenia gazet przez spółkę Obajtek - Kania”. 

(BKS, 28.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.