Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Hajdarowicz przeprasza akcjonariusza swojej firmy

Przeprosiny Hajdarowicza ukazały się we wtorek na łamach "Rz" (fot. materiały prasowe)

Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący rady nadzorczej KCI SA (większościowy udziałowiec Gremi Media), przeprosił we wtorek na łamach "Rzeczpospolitej" Piotra Szczęsnego, mniejszościowego udziałowca KCI.

Sprawa dotyczy wywiadu, który ukazał się w "Rz" 14 stycznia 2017 roku. Hajdarowicz wyjaśniał wówczas, że KCI, kupując w 2013 roku Wydawnictwo Przekrój, działała zgodnie z prawem. Była to reakcja na toczące się postępowanie w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, które miało zostać wszczęte po zawiadomieniu przez osobę fizyczną. Według Hajdarowicza zawiadomienie złożył Szczęsny.

"Szczęsnemu zależy na tym, by dostać bandycki haracz. Nie wiem, co w przypadku pozostałych. Wielokrotnie zgłaszaliśmy jego i tę szajkę do prokuratury" - powiedział w wywiadzie Hajdarowicz. Dodał, że Szczęsny to "zwykły bandyta". "Najpierw próbował szantażem - mamy na to twarde dowody, nagrania i e-mail - wymusić zapłatę miliona złotych za to, że mnie zostawi w spokoju. Ale jak mu się to nie udało, bo z szantażystami nigdy nie negocjuję, to rozpoczął bezczelnie pisanie wyssanych z palca donosów" - komentował Hajdarowicz.

Przeprosiny ukazały się we wtorek na piątej stronie "Rzeczpospolitej". Wydawcą dziennika jest Gremi Media, którego większościowym udziałowcem jest KCI. "Ja, Grzegorz Hajdarowicz, przepraszam Pana Piotra Szczęsnego za to, że w udzielonym w dniu 14 września 2017 roku wywiadzie nazwałem go »bandytą« oraz oświadczyłem, że Piotr Szczęsny domaga się »bandyckiego haraczu« w wysokości miliona złotych, pomówiłem go o działanie w ramach grupy przestępczej manipulującej kursem giełdowym i działanie w ramach »szajki«, przez co naruszyłem jego dobre imię. Jednocześnie oświadczam, że informacje te są nieprawdziwe" - czytamy w komunikacie.

W ostatnich latach Szczęsny oraz pozostali mniejszościowi udziałowcy podejmowali różne działania przeciwko decyzjom Hajdarowicza. W 2015 roku Piotr Szczęsny i Radosław Kędzior wstrzymali decyzję o przejęcie spółki Presspublika przez Gremi Media (poprzez złożenie pozwu sądowego przeciw uchwale walnego zgromadzenia akcjonariuszy o 19-krotnym podwyższeniu kapitału przez Gremi Media). Z kolei w lutym 2017 roku Szczęsny, Kędzior i Maria Thiele domagali się unieważnienia w drodze pozwu sądowego uchwały walnego zgromadzenia KCI i przejściu spółki na notowania NewConncect na warszawskiej giełdzie.

(KAP, 24.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.