Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix zawarł umowę z firmą Stevena Spielberga

Steven Spielberg zmienił zdanie i będzie współpracować z największym serwisem streamingowym (fot. Wikimedia Commons)

Netflix podpisał wieloletnią umowę z Amblin Partners, firmą producencką Stevena Spielberga. Będzie ona co roku dostarczać na platformę co najmniej kilka filmów.

Spielberg ma niektóre z filmów reżyserować, w większości przypadków spełniać będzie rolę producenta. Nagrodzony Oscarem, autor m.in. takich klasyków kinowych, jak "ET", "Lista Schindlera", "Szeregowiec Ryan", serii "Indiana Jones" i wielu innych, ma nadal równolegle współpracować z należącym do koncernu Comcast studiem filmowym Universal Pictures.

W poprzednich latach Spielberg wielokrotnie polemizował z Netflixem, twierdząc m.in., że przeznaczone na mały ekran produkcje filmowe powinny konkurować o nagrodę Emmy, a nie o Oscary. Netflix wystawia swoje filmy do walki o nagrody Akademii Filmowej. W tym roku w planach serwisu jest stworzenie blisko 70 produkcji.

(MAC, 23.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.