Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

WP reaguje na zarzuty premiera: system poczty e-mail jest bezpieczny

Morawiecki (z lewej) podkreślił potrzebę dwustopniowego uwierzytelnienia przy korzystaniu z maila (fot. Piotr Molecki/East News)

Szef rządu Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek, że doszło do przejęcia szeregu kont e-mailowych założonych w portalu Wirtualnej Polski. Odniósł się w ten sposób do ataku hakerskiego na pocztę Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera. WP w komunikacie podkreśla, że ich "systemy pocztowe są całkowicie bezpieczne".

Morawiecki zabrał wczoraj głos w sprawie informacji na temat Dworczyka, które od tygodnia publikowane są na platformie Telegram. Szef kancelarii premiera potwierdził, że w ubiegłym tygodniu hakerzy dokonali włamania na skrzynkę mailową i konta społecznościowe należące do niego i członków jego rodziny. 

Premier powiedział, że doszło do przejęcia wielu skrzynek pocztowych z Wirtualnej Polski. - To jest sytuacja bardzo niedobra i mam nadzieję, że skłoni wszystkich obywateli do tego, aby bardzo skrupulatnie dbali o przestrzeganie higieny zasad bezpieczeństwa w sieci - dodał. 

Po słowach Morawieckiego oświadczenie wydała WP. "Bardzo mocno i dobitnie chcemy podkreślić, że systemy pocztowe WP są całkowicie bezpieczne, a informacje czy insynuacje jakoby miało dojść do włamania na konta WP są całkowicie nieprawdziwe" - czytamy w komunikacie. 

WP podkreśla, że dostęp do konta ministra Dworczyka nastąpił na skutek podania poprawnego loginu i hasła. "Niestety oznacza to, że prawdopodobnie ktoś trzeci wszedł w posiadanie tego hasła" - twierdzi portal.

Wirtualna Polska wyjaśnia, że podwójne uwierzytelnienie użytkownika funkcjonuje w ich poczcie od dawna. "Przykro nam to stwierdzić, ale minister Michał Dworczyk w momencie tego zdarzenia nie korzystał z takiego systemu" - wskazuje WP. Komunikat zakończono komentarzem: "Protestujemy przeciwko próbie przerzucenia odpowiedzialności za niefrasobliwość polityków na największego administratora poczty elektronicznej w Polsce".

Według danych spółki z marca 2021 roku z poczty WP korzysta 10,2 mln użytkowników.

(PTD, 15.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.