Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał News 24 ma pieniądze na start. Ma być rentowny po dwóch latach

News 24 realizuje już materiały wideo na potrzeby archiwum informacyjnego stacji (fot. Pixabay.com)

Informacyjny kanał News 24 ma już pieniądze na rozpoczęcie emisji. Choć firma Astro miała dostarczać tylko sprzęt i udostępniać studio dla nowego kanału, zapewniła też pieniądze na jego początkową działalność. Stacja ma być rentowna po dwóch latach od startu.

Spółka Astro, będąca właścicielem koncesji kanału, objęła 10 tys. nowo utworzonych udziałów spółki News 12, producenta News 24, tym samym zyskując 99,5 proc. kapitału zakładowego w News 12. Jak mówi "Pressowi" Ryszard Krajewski, prezes Astro, News 12 ma docelowo nosić nazwę News 24, czyli taką samą jak stacja. Złożono już wniosek o zmianę nazwy spółki w rejestrze przedsiębiorców.

Z informacji z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że firma News 12 została założona pod koniec 2014 roku. Jej prezesem i udziałowcem jest Ryszard Krajewski, twórca Superstacji. W ostatnich latach firma nie zatrudniała pracowników.

Środki pozyskane w ramach kupna przez Astro udziałów w News 12 mają służyć do finansowania początkowej działalności News 24. W raporcie rocznym Astro napisano, że News 12 musi jeszcze zakupić brakujący sprzęt telewizyjny wartości minimum 1,5 mln zł oraz zabezpieczyć wynagrodzenia dla pracowników na sześć miesięcy o wartości co najmniej 700 tys. zł miesięcznie. Wg planów po tym okresie finansowanie News 24 mają zacząć samorządy, a stacja ruszy z emisją reklam. Koszt rozpoczęcia działalności jest szacowany na 15 mln zł. Projekt ma być rentowny po maksymalnie dwóch latach.

Astro wypożyczy sprzęt i studio dla News 24. Program ma realizować niezależnie grupa dziennikarzy. Jak mówi "Pressowi" Ryszard Krajewski, prezes Astro, szczegóły nowego projektu pod koniec lipca przedstawi Jan Dworak. Dworak to były prezes Telewizji Polskiej i były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

News 24 ma być telewizją informacyjną z informacjami lokalnymi i społecznymi. Sprawy samorządowe będą omawiane w czterech blokach, powtarzanych trzy razy w ciągu dnia. Poza kanałem telewizyjnym powstanie też platforma internetowa z materiałami redakcyjnymi.

Trwa gromadzenie materiałów wideo do archiwum News 24. Pracują już ekipy reporterskie, ale program nie jest jeszcze produkowany.

(MNIE, 14.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.