Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Świąc zginął z winy drugiego kierowcy, ustaliła prokuratura

Piotr Świąc zginął 6 marca, miał 54 lata (screen: Gdansk.tvp.pl)

Zdaniem biegłego od rekonstrukcji wypadków bezpośrednią przyczyną śmierci w wypadku samochodowym Piotra Świąca, dziennikarza TVP Gdańsk, był błąd kierującego drugim samochodem. Do zdarzenia doszło 5 marca tego roku.

Jak na podstawie ustaleń serwisu PAP.pl opisuje Onet, a także inne serwisy, kierowca drugiego auta był pod wpływem alkoholu i amfetaminy. Na skutek zderzenia Świąc prowadzący volkswagena golfa i 23-letni kierowca renault megane zginęli na drodze nr 20 w Borczu na Kaszubach.

Wypadek zdarzył się ok. godz. 22.20, gdy dziennikarz wracał z pracy. Prokuratura ustaliła, że wykonujący w nieprawidłowy sposób manewr wyprzedzania kierowca renault znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość, osiągając prawie 130 km/h. Doszło do zderzenia czołowego.

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP 1. Prowadził też "Wiadomości" i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP 3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze"). Zmarł w wieku 54 lat. Jego pogrzeb odbył się 13 marca na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku.

(MAC, 11.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.