Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były doradca prezydenta Dudy felietonistą "Dziennika Polskiego"

Marcin Kędryna w latach 2015-2020 pracował u boku prezydenta Dudy (fot. Jakub Kaminski/East News)

Marcin Kędryna, były dyrektor biura prasowego prezydenta Andrzeja Dudy, został felietonistą "Dziennika Polskiego" (Polska Press Grupa). Rozpoczął współpracę z gazetą na zaproszenie nowego redaktora naczelnego tytułu Wojciecha Muchy.

Jak mówi "Presserwisowi" Mucha, zaprosił Kędrynę do zespołu felietonistów "ze względu na jego wieloletnie doświadczenie zawodowe jako dziennikarza, ale także obserwatora i uczestnika najważniejszych procesów politycznych". 

- Komentarze Marcina Kędryny będą w założeniu ukazywać się co piątek, obok dotychczasowych autorów. Planujemy również pozyskanie nowych nazwisk, które dodadzą kolorytu działowi "Opinie" - dodaje Wojciech Mucha.

Tłumaczy, że poprzez dobór autorów chce sprowokować żywą dyskusję. - Nie przewidujemy zapraszania na nasze łamy czynnych polityków, jednak zarówno Paweł Kowal (poseł KO - przyp. red.), jak i Ryszard Terlecki (wicemarszałek Sejmu z PiS - przyp. red.) mają w "Dzienniku" swoje stałe miejsca i nie zamierzam z tego rezygnować. Warunek jest jeden - zależy nam na osobach związanych z Krakowem i Małopolską. Dopuszczam wyjątek od tej reguły w szczególnych przypadkach - podsumowuje redaktor naczelny "DP".

- Propozycja od Wojtka (Muchy - przyp. red.) mnie zaskoczyła. Od początku tego roku wróciłem do prowadzenia bloga. Trudno powiedzieć, czy będę pojawiał się również w innych mediach - mówi "Presserwisowi" Kędryna. 

W latach 2015-2020 pracował w Kancelarii Prezydenta RP u boku Andrzeja Dudy. Przed jego pierwszą kadencją odpowiadał za kampanię internetową. W latach 2019-2020 sprawował funkcję szefa biura prasowego prezydenta. W przeszłości jako dziennikarz był związany m.in. z "Gazetą Krakowską", "Super Expressem" i "Przekrojem". 

Od 1 maja nowym redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" jest Wojciech Mucha (zastąpił na tym stanowisku Jerzego Sułowskiego). Od marca właścicielem Polska Press jest Orlen, koncern naftowy kontrolowany przez skarb państwa.

Według danych Polskiego Badania Czytelnictwa, w marcu średnia sprzedaż "Dziennika Polskiego" wyniosła 6801 egz.

(PTD, 07.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.