Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Rybak z "Gazety Wrocławskiej" wraca do "Gazety Wyborczej"

Marcin Rybak dwukrotnie był nominowany do nagrody Grand Press (fot. Filip Ćwik)

W sierpniu 2021 roku do wrocławskiej redakcji "Gazety Wyborczej" dołączy Marcin Rybak, znany dziennikarz śledczy z Wrocławia. Rybak wraca do "Wyborczej" po 14 latach pracy w "Gazecie Wrocławskiej".

- Marcin Rybak w ostatnich latach był najlepszym śledczym nie tylko wrocławskiej redakcji Polska Press - komentuje Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego i szef redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej". - Tak jak zapowiadaliśmy, uważnie obserwujemy zmiany w tytułach Polska Press i rozmawiamy z odchodzącymi z nich dziennikarzami, rozważając kolejne transfery - wyjaśnia Chrzan. 

Marcin Rybak we wrocławskiej redakcji "Gazety Wyborczej" zajmie się śledztwami i tematami lokalnymi.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Marcin Rybak zdecydował się odejść z "Gazety Wrocławskiej". "Nadszedł moment, kiedy doszedłem do wniosku, że zrobiłem wszystko, co mogłem, w »Gazecie Wrocławskiej«. Formuła dziennika rozjechała się z moją wizją gazety" - powiedział wtedy "Presserwisowi" Rybak.

Rybak pierwszy raz do zespołu "Gazety Wyborczej" we Wrocławiu dołączył w 1990 roku. Zanim zajął się dziennikarstwem śledczym, pisał m.in. o wyższych uczelniach, gospodarce i rolnictwie. Znany jest z publikowanych na łamach "Wyborczej" materiałów o pierwszej aferze hazardowej i korupcji we wrocławskich organach ścigania. W 2007 roku przeszedł do "Gazety Wrocławskiej". Za teksty ukazujące się na jej łamach uzyskał dwie nominacje do nagród Grand Press - za "listę meczów ustawionych" - o futbolowej korupcji, oraz za wspólny materiał z Mirą Suchodolską z "Dziennika Gazety Prawnej" o policjancie, który udawał prawnika i mamił ofiary piramidy finansowej Amber Gold.

(KOZ, 02.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.