Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RedDeerGames przygotuje gry na podstawie komiksów "Kajko i Kokosz"

RedDeerGames planuje premierę gier Kajko i Kokosz na przełom 2021 i 2022 roku (fot. materiały prasowe)

RedDeerGames, polskie studio tworzące i wydające gry wideo, nawiązało współpracę z Fundacją Kreska im. Janusza Christy. Umowa daje mu wyłączność na wydanie dwóch gier na podstawie  komiksów "Kajko i Kokosz" na konsolę Nintendo Switch.

Premierę gier RedDeerGames planuje na przełom 2021 i 2022 roku. RedDeerGames nie podaje, do jakich gatunków będą one należeć. Twórcy zdradzają jedynie, że skorzystają z doświadczenia, które zdobyli przy pracach nad "7 Horizons" - komiksową grą zręcznościową na PC, Nintendo Switch i Xbox One oraz Series S|X.

Kajko i Kokosz zadebiutowali w komiksach autorstwa Janusza Christy tworzonych od lat 70. Ostatnio przygody dwóch słowiańskich wojów można oglądać w serialu animowanym dostępnym na platformie streamingowej Netflix.

RedDeerGames (RDG) to niezależne studio obecne na rynku od 2018 roku. We współpracy z Platige Image stworzyło m.in. rodzinne szachy Brawl Chess - Gambit. Wydane przez RedDeerGames tytuły to np. Nirvana Pilot Yume, Clumsy Rush, Art Sqool, Under Leaves i Little Mouse's Encyclopedia.

 

(AMS, 01.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.