Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książka Reporterska Roku. Ruszają zgłoszenia do konkursu

Kandydatki do nagrody dla najlepszej polskiej Książki Reporterskiej Roku można zgłaszać do 6 sierpnia br.

Od 1 czerwca do 6 sierpnia br. magazyn „Press” przyjmuje zgłoszenia do drugiej edycji nagrody dla najlepszej polskiej Książki Reporterskiej Roku.

Nagroda zostanie przyznana przez jury konkursu, składające się ze znawców literatury i reportażu, za publikację: o wysokich walorach merytorycznych, warsztatowych oraz językowych; ujawniającą wrażliwość etyczną i społeczną autora/ki przy zachowaniu zasad warsztatu dziennikarskiego; cechującą się pogłębioną analizą rzeczywistości, wykorzystującą wiedzę, dociekliwość i rzetelność autora/ki.

Do konkursu można zgłaszać książki reporterskie żyjących autorów polskich, wydane w okresie od 1 sierpnia 2020 do 31 lipca 2021 roku, będące pierwodrukami.

Nie będą oceniane: antologie, reportaże literackie, które zawierają elementy fikcji, biografie niereporterskie, także napisane przez dziennikarzy/reporterów, dziennikarskie książki gatunkowe (eseje, dzienniki, autobiografie, książki publicystyczne itp.).

Książki na konkurs mogą nadsyłać ich autorzy oraz wydawnictwa, w nieprzekraczalnym terminie do 6.08.2021 roku pod adresem: „Press” ul. Świętokrzyska 30 lok. 150, 00-116 Warszawa, z dopiskiem Książka Reporterska Roku.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji konkursu zwyciężyła Olga Gitkiewicz za książkę pt. „Nie zdążę”, wyd. Dowody na Istnienie, a Nagrodę Internautów otrzymali Dorota Karaś i Marek Sterlingow za „Walentynowicz. Anna szuka raju”, wyd. SIW Znak. Wśród piątki nominowanych do finału znalazły się ponadto: „Na Marne” – Marta Sapała, wyd. Czarne, „Najważniejszy wrzesień świata. Kronika niezauważonego ludobójstwa na Rohingach” – Marek Rabij, wyd. W.A.B. oraz „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota” – Paweł Piotr Reszka, wyd. Agora.

Organizatorami konkursu są: wydawca magazynu „Press” i Fundacja Grand Press.
Partnerem nagrody jest Miasto Sopot.

Grand Press to największy konkurs dziennikarski w Polsce, składają się na niego: kategorie tematyczne Grand Press, konkurs na Dziennikarza Roku, nagrody specjalne – Książka Reporterska Roku, Grand Press Digital, Grand Press Economy oraz Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego.

Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na www.grandpress.pl.

(CP, 01.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.