Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wyprzedaż programów kanału ATM Rozrywka, bo ten stracił koncesję

ATM Grupa na potrzeby kanału produkowała m.in. paradokument "Kozetka" (screen Facebook.com/ATM Rozrywka TV)

Programy kanału ATM Rozrywka, który pod koniec lutego zakończył nadawanie, mogą pojawić się na antenach innych stacji telewizyjnych.

ATM Grupa, która jest właścicielem ATM Rozrywka, w sprawozdaniu z działalności poinformowała, że zamierza sprzedać programy lub licencje innym ogólnokrajowym nadawcom telewizyjnym.

"W związku z nieprzedłużeniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji na nadawanie kanału ATM Rozrywka TV, na dzień 31 grudnia 2020 roku spółka ATM Grupa dokonała odpisu aktualizującego aktywa programowe ATM Rozrywki w kwocie 894 tys. zł" - napisano w raporcie. Część tej kwoty firma chce odzyskać przez sprzedaż programów i seriali, które nadawała ATM Rozrywka. Na potrzeby tego kanału były produkowane takie treści, jak serial paradokumentalny "Kozetka"i sitcom "Zameldowani".

ATM Grupa nadal jest w sporze z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie koncesji dla ATM Rozrywka. Spółka twierdzi, że w styczniu 2020 roku dostarczyła do KRRiT przesyłkę z dokumentami, w tym z wnioskiem o przedłużenie koncesji. Z kolei Rada uważa, że w kopercie znajdowały się tylko trzy kartki – pisma adresowane do dyrektora departamentu monitoringu biura KRRiT. W konsekwencji koncesja ATM Rozrywka nie została przedłużona, a kanał musiał zniknąć z MUX 1. W wyniku konkursu jego miejsce zajęła Antena HD, należąca do Michała Winnickiego.

Pod koniec kwietnia ATM Grupa poinformowała, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił zaskarżone przez spółkę postanowienie KRRiT, w którym chodziło o odmowę przywrócenia terminu do złożenia wniosku o udzielenie koncesji na nadawanie kanału ATM Rozrywka na kolejny okres.

Do tej pory ATM Grupa nie otrzymała jednak uzasadnienia wyroku. W związku z tym spółka na razie nie chce wypowiadać się na temat ATM Rozrywka i ewentualnego wznowienia emisji kanału.

Dokumentów z sądu nie otrzymała też jeszcze Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT, poinformowała, że informacja rady w sprawie ATM Rozrywka zostanie opublikowana "po zakończeniu prac w sprawie uzgodnienia stanowiska".

(MNIE, 27.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.