Dział: INTERNET

Dodano: Maj 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Woś dołącza do redakcji Salon24.pl

Oprócz klasycznych tekstów pisanych, Rafał Woś ma zająć się tworzeniem nowych formatów wideo (fot. Wojciech Surdziel/Wosu.pl)

Zespół Salonu 24 w czerwcu zasili Rafał Woś - dowiedział się "Press". Zajmie się tam pisaniem autorskich tekstów publicystycznych, ma też tworzyć nowe formaty wideo. 

- Będę się zajmował tym, co potrafię najlepiej. To znaczy autorską publicystyką idącą na przekór zastanym podziałom i obiegowym opiniom. Moje pisanie nie zawsze jest grzeczne i uczesane. Wiem, że wiele starych mediów tożsamościowych ma z tym problem. Ale trudno. Ich strata. Wolę być w ciągłym dialogu z czytelnikiem niż utwierdzać go w tym, co już wie - mówi Woś.

Oprócz pisania tekstów Woś ma zająć się tworzeniem nowych formatów wideo. 

- Publicystyka oraz formaty wideo to tylko niektóre aktywności, o których rozmawialiśmy z Rafałem. Mamy więcej wspólnych pomysłów i będziemy je sukcesywnie realizować na łamach Salonu 24 - mówi "Press" Piotr Paciorek, redaktor naczelny serwisu Salon24.pl.

Rafał Woś jest jednym z najgłośniejszych polskich publicystów ostatnich lat. Przez ostatnie dwa i pół roku był związany z "Tygodnikiem Powszechnym", ale niedawno redakcja zrezygnowała z jego usług. Wcześniej pracował w "Polityce" i "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jego felietony ukazują się także w "Super Expressie" i Interii. Jesienią na ekrany kin wejdzie film "Gierek", którego Woś jest jednym ze scenarzystów. Napisał cztery książki. Ostatnia to "Zimna trzydziestoletnia. Nieautoryzowana biografia polskiego kapitalizmu".

Odświeżony Salon24.pl wystartował 17 maja. W zespole oprócz Rafał Wosia są m.in. Piotr Dobrowolski, Przemysław Harczuk, Marcin Dobski, Marianna Fijewska, Wiktoria Pękalak, Piotr Paciorek (naczelny) oraz Sławomir Jastrzębowski (właściciel).

W najnowszym wydaniu magazynu "Press" można przeczytać sylwetkę Rafała Wosia autorstwa Małgorzaty Wyszyńskiej.

(BAE, 26.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.