Dział: INTERNET

Dodano: Maj 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rekordowe Grand Press Photo 2021 - ponad milionowa widownia finałowej gali

Takiego zainteresowania naszym konkursem jeszcze nie było – wśród fotografów, widzów, czytelników i sponsorów. Wszystkim dziękujemy i już zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez „Press”.

Grand Press Photo od 17 lat organizuje magazyn „Press” oraz Fundacja Grand Press. Zdjęcia są oceniane w kilkunastu kategoriach (m.in. wydarzenia, życie codzienne, ludzie, środowisko, portret), a zwycięzców wyłania międzynarodowe jury składające się z uznanych fotografów i fotoedytorów. Zwieńczeniem każdej gali finałowej jest ogłoszenie Zdjęcia Roku.

Tegoroczna edycja była inna niż pozostałe. Nasze życia – i zdjęcia – zdominował COVID-19, wyjście do ludzi było dla wielu fotografów trudniejsze niż zwykle. Nie poddali się, dokumentowali walkę z pandemią, ale też np. jesienny strajk kobiet. 

Do konkursu zgłoszonych zostało 4517 zdjęć, a do finału przeszły 272. Zdjęciem Roku została fotografia Adama Lacha (Napo Images) przedstawiająca mężczyznę uwięzionego w samochodzie podczas strajku kobiet. 

Co ważne: Grand Press Photo to nie tylko branżowa impreza, zamknięte wydarzenie angażujące fotografów prasowych. To święto wszystkich widzów i czytelników, którzy interesują się fotografią, społeczeństwem czy polityką. Otaczającym nas światem. 

Śmiało możemy powiedzieć, że Grand Press Photo ma już status wydarzenia popularnego, przyciągającego szerokiego odbiorcę. Udowadniają to liczby:

- na Nagrodę Internautów oddanych zostało aż 23 tysiące głosów

- artykuły na Press.pl towarzyszące Grand Press Photo 2021 miały ponad 150 tys. odsłon

- finałowa gala 13 maja miała ponad 1 mln widowni w kanałach organizatora i partnerów

Co roku udowadniamy, że wysoki poziom zdjęć przyciąga odbiorców. A to gwarantuje bezpieczne i prestiżowe otoczenie dla naszych partnerów. Podczas Grand Press Photo współpracowaliśmy z:

  • Partner kategorii Ludzie: Miasto Gdańsk
  • Partner kategorii Życie codzienne: Provident Polska
  • Partner kategorii Środowisko: Spółka Biurowa Skanska w regionie CEE
  • Partner kategorii Wydarzenia: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
  • Partner kategorii Projekt dokumentalny: Canon
  • Partnerzy: ColorOffOn, Cocosound, F25 Production House
  • Główny patron medialny i partner Nagrody Internautów: Onet.pl
  • Patroni medialni: Digital Camera, Fotopolis

Zwycięskie zdjęcia można obejrzeć na Press.pl. >>

A tutaj zapraszamy do obejrzenia gali finałowej (proszę zwrócić uwagę także na wspaniałą atmosferę w sekcji komentarzy):

Rekordowe Grand Press Photo 2021 za nami. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim fotoreportom, widzom, czytelnikom i sponsorom. 

Co dalej? 

Przed nami w tym roku kolejne wydarzenia:

Konkurs dla najbardziej kreatywnych twórców wideo w sieci, czyli Grand Video Awards oraz wieńczący rok nasz najbardziej znany konkurs: Grand Press – Dziennikarz Roku

A także dwa nowe wydarzenia, które premierę będą miały jeszcze w tym roku. Szczegóły wkrótce.

Chcesz by Twoja firma została partnerem finansowym lub medialnym naszych wydarzeń? Prosimy o kontakt [email protected].

(24.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.