Dział: PRASA

Dodano: Maj 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy stary prezes oddziału Polska Press w Gdańsku

Tomasz Niski był związany z Polska Press przez 18 lat (fot. materiały prasowe)

Od czerwca nowym prezesem oddziału Polska Press Grupa w Gdańsku będzie Tomasz Niski, który po pięciu latach wraca do koncernu prasowego. Ze stanowiskiem pożegnał się Wiktor Pilarczyk.

Jak podano w komunikacie prasowym, Pilarczyk odchodzi ze spółki za porozumieniem stron.

Niski był związany z Polska Press przez blisko 18 lat. W latach 2012-2016 był prezesem gdańskiego oddziału koncernu, od 2003 do 2004 roku - jego wiceprezesem. Analogiczne funkcje sprawował w latach 2011-2012 w oddziale Polska Press w Krakowie, a od 2004 do 2007 roku w Oficynie Wydawniczej Wielkopolski, powiązanej kapitałowo z Polska Press. Związany był również z Mediami Regionalnymi (grupa prasowa wchłonięta w 2015 roku przez Polska Press) jako prezes zarządu i dyrektor zarządzający Gazeta Pomorska Media House w latach 2007-2009. Ostatnio - od 2017 do 2020 roku - związany był z Areną Gdańską jako prezes zarządu oraz z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów jako ekspert.

Odwołanie Pilarczyka jest kolejną zmianą szefa oddziału Polska Press. Pod koniec kwietnia rezygnację złożył Marek Rodwald, prezes poznańskiego oddziału.

Od marca właścicielem Polska Press Grupa jest Orlen, koncern naftowy kontrolowany przez Skarb Państwa. W ubiegłym tygodniu na nowego prezesa zarządu został powołany Tomasz Przybek (zastąpił Marcina Deca, jednocześnie prezesa domu mediowego Sigma Bis). Zarówno ta, jak i pozostałe zmiany w kierownictwie koncernu prasowego wciąż nie zostały wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. 8 kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakazał wstrzymać przejęcie Polska Press przez Orlen. Powodem było odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich od zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na fuzję.

(PTD, 25.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.