Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat potwierdza zmiany w Superstacji, o których nie wiedział Grzegorz Jankowski

Polsat potwierdza, że złożył wniosek do KRRiT o zmianę nazwy Superstacji na Wydarzenia 24 (screen YouTube.com/Superstacja)

Telewizja Polsat potwierdza ustalenia "Press" o zmianie Superstacji w Wydarzenia 24.

W czwartek informowaliśmy, że Telewizja Polsat planuje zmianę nazwy Superstacji na Wydarzenia 24.

Grzegorz Jankowski, dyrektor programowy Superstacji, pytany przez nas w środę o zmiany, stwierdził: - Nie komentuję pogłosek, niesprawdzonych informacji, czegoś, o czym w ogóle nic nie wiem.

- Rzeczywiście, mamy nowy pomysł na ten kanał i jest to związane z bardzo silną marką "Wydarzeń" i świetnymi wynikami, jakie osiągają zarówno „Wydarzenia", jak i Polsat News - wyjaśnia Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Grupy Polsat.

Matwiejczuk informuje, że nadawca złożył wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy na Wydarzenia 24.

Poprzednia zmiana formatu - w październiku 2019 roku na telewizyjny tabloid, nie doprowadziła do wzrostu oglądalności, lecz spowodowała jej spadek. Kanał w 2018 roku miał 0,15 proc. udziału w rynku, w 2019 roku - 0,12 proc., a w 2020 roku już tylko 0,05 proc. (dane Nielsen Media).

(KOZ, 21.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.