Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC wstrzymała emisję śledztwa w sprawie wywiadu z księżną Dianą

Kontrowersyjny wywiad z księżną Dianą przeprowadzono w 1995 r. (screen: YouTube/rossimagic)

BBC One na poniedziałek zapowiadała emisję programu opowiadającego o szczegółach wewnętrznego śledztwa dotyczącego okoliczności kontrowersyjnego wywiadu sprzed lat księżnej Diany dla programu "Panorama". Niemal w ostatniej chwili emisję przełożono na bliżej nieokreślony termin.

BBC nie podała powodów, ale najprawdopodobniej jest to powiązane z odejściem z korporacji Martina Bashira (od 2016 roku szefa programów religijnych), autora tamtego wywiadu. Bashir jest poważnie chory, w związku z powikłaniami wywołanymi przez COVID-19.

Odroczenie emisji nastąpiło wkrótce po ogłoszeniu, że śledztwo prowadzone przez lorda Johna Dysona zostało zakończone, a raport z niego zostanie opublikowany wkrótce.

Rozmowę księżnej Diany z Martinem Bashirem telewizja BBC wyemitowała w 1995 roku (dwa lata później księżna zginęła w wypadku samochodowym). Wywiad wywołał szok w Wielkiej Brytanii, ponieważ Diana będąca wówczas w separacji z księciem Karolem opowiedziała ze szczegółami o tym małżeństwie.

W tym o swoim romansie z Jamesem Hewittem, a kochankę księcia Camillę Parker-Bowles określiła mianem "trzeciej osoby". Wywiad umożliwił brat księżnej James Spencer, którego Bashir miał do tego namówić w nieuczciwy sposób, przedstawiając mu spreparowane dokumenty.

(MAC, 18.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.