Temat: na weekend

Dział: SYLWETKI

Dodano: Maj 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Wilkowicz jako szef redakcji sportowej Viaplay gwarantuje jakość

Paweł Wilkowicz będzie budował redakcję serwisu Viaplay (fot. materiały prasowe)

Paweł Wilkowicz ze stanowiska szefa serwisu Sport.pl (Agora SA) przejdzie do platformy streamingowej Viaplay (Nent Group). Od lipca będzie kierować jej redakcją sportową, którą ma stworzyć.

"W trakcie rozmów prowadzonych z zespołem NENT Group zrozumiałem, że mamy bardzo podobne pomysły na to, w jaki sposób tworzyć dobre, dostarczające rozrywki, a zarazem angażujące odbiorców treści" - powiedział Paweł Wilkowicz, cytowany w komunikacie prasowym.

Wilkowicz obejmie stanowisko sport editor in chief. Jego zadaniem będzie stworzenie i prowadzenie redakcji sportowej Viaplay. Zespół na początku ma liczyć 40-60 osób. Platforma już dysponuje cennymi prawami do piłkarskich meczów niemieckiej Bundesligi (od sezonu 2021/2022), Ligi Europy UEFA czy Ligi Konfederacji Europy UEFA. Od 2023 roku będzie także pokazywać wyścigi Formuły 1. Serwis Viaplay w Polsce ma ruszyć w sierpniu, ale już znana jest cena dostępu do jego oferty - 34 zł miesięcznie.

Mało jest osób, które tak jak on nadają się do tej roli

- Duże wyzwanie, ale kto ma mu sprostać jak nie Paweł - komentuje Michał Pol, jeden z twórców Kanału Sportowego i były redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego". - Mało jest osób, które tak jak on nadają się do tej roli - rasowych dziennikarzy, w starym dobrym stylu, ale świetnie rozumiejących telewizję, Paweł od lat w niej występuje, i internet - mówi Pol.

Zdaniem Stefana Szczepłka, który pracował z Wilkowiczem w dziale sportowym "Rzeczpospolitej", gwarantuje on jakość zarówno jako dziennikarz, jak i organizator. - Znając dobrze Pawła, wiem jedno: gdzie by on nie poszedł, to będzie z korzyścią dla tej firmy, do której przeszedł - mówi Szczepłek. Stworzenie w ciągu kilku tygodniu zespołu liczącego 40-60 osób jest dużym wyzwaniem. - Obawiam się, że nie będzie miał czasu na pisanie i tworzenie programów, a to byłaby duża szkoda dla dziennikarstwa sportowego. Paweł jest jednym z jego najjaśniejszych punktów - dodaje Szczepłek.

Paweł Wilkowicz redaktorem naczelnym Sport.pl został w październiku 2018 roku, do  zespołu tego serwisu dołączył pięć lat wcześniej. Był korespondentem mediów Agory z igrzysk olimpijskich (Soczi 2014, Rio de Janeiro 2016, Pjongczang 2018) i piłkarskich mundiali (Brazylia 2014, Rosja 2018). Specjalizuje się w piłce nożnej, ale też w lekkoatletyce i sportach zimowych. Prowadził cykl wywiadów wideo "Sam na sam".

"Pod wodzą Pawła jako redaktora naczelnego przez ostatnie lata Sport.pl bardzo rozwinął się zarówno autorsko, jak i jakościowo. Szczególnie wzmocnieni wyszliśmy po bardzo trudnym, pandemicznym roku 2020. Przed nami jeszcze jedna wielka wspólna impreza sportowa - Euro 2020 i wiem, że pod czujnym okiem Pawła Sport.pl będzie w jej trakcie świetnym miejscem dla fanów sportu" - informuje w komunikacie prasowym Maciej Kucharski, zastępca dyrektora Sport.pl. W kwietniu 2021 roku serwis odwiedziło 4,4 mln użytkowników, którzy wykonali łącznie 53,6 mln odsłon (dane Mediapanel).

Wilkowicz przed dołączeniem do Sport.pl był wiceszefem działu sportowego "Rzeczpospolitej". Przez trzy lata prowadził magazyn piłkarski "Orange Ekstraklasa" w TVN i TVN 24. W 2017 roku zdobył Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego dla najlepszego dziennikarza sportowego. Jest autorem biografii Roberta Lewandowskiego pt. "Nienasycony" (Wydawnictwo Agora).

Nowym redaktorem naczelnym Sport.pl zostanie Łukasz Cegliński, który przez ostatnie trzy lata związany był z Polsat Sport, gdzie pełnił funkcję wydawcy serwisów informacyjnych, magazynów i transmisji. Cegliński w latach 2004-2016 pracował w "Gazecie Wyborczej", od czerwca 2015 roku jako kierownik działu sportowego.

(KOZ, 14.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.