Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat przekonuje, że Polsat Film 2, Polsat Reality i Polsat X nadają

Polsat koncesję na Polsat Film 2 dostał w 2014 roku, a na Polsat Reality i Polsat X - w 2016 roku (fot. Jan Bielecki/East News)

Polsat twierdzi, że kanały Polsat Film 2, Polsat Reality i Polsat X - o których uruchomienie upomniała się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - nadają. Są one - jak przekonuje nadawca - dostępne dla ograniczonej grupy klientów Cyfrowego Polsatu.

KRRiT przyznała koncesje satelitarne na Polsat Film 2 w kwietniu 2014 roku, a na Polsat Reality i Polsat X - w marcu 2016 roku. Nadawca, mimo upływu odpowiednio siedmiu i pięciu pięciu lat, nie poinformował wciąż o ich starcie.

Do uruchomienia tych kanałów Krajowa Rada wezwała Polsat, o czym przed miesiącem poinformował serwis Tvpolsat.info.

- Kanały nadają - przekonuje prezes Polsatu Stanisław Janowski, pytany przez "Press". Janowski wyjaśnia, że są dostępne "w relatywnie wąskiej dystrybucji do ograniczonej bazy abonentów Cyfrowego Polsatu". - Przyglądamy się tym kanałom, będziemy wyciągać wnioski i decydować o ewentualnym poszerzeniu dystrybucji, jeśli będziemy z nich zadowoleni - stwierdza prezes Polsatu.

Zgodnie z koncesją ramówkę Polsat Film 2 tworzyć mają filmy fabularne, dokumentalne, animowane i seriale, a Polsatu X i Polsatu Reality - filmy fabularne, dokumentalne i audycje rozrywkowe.

(KOZ, 14.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.