Dział: PRASA

Dodano: Maj 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK dostał wniosek o przejęcie Edipresse przez Burdę

Edipresse jest wydawcą m.in. magazynu "Viva!"

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek dotyczący przejęcia biznesów medialnych Grupy Edipresse przez Burda Media Polska.

Agnieszka Kowalska z departamentu komunikacji UOKiK mówi "Press", że dokumenty w tej sprawie wysłano do urzędu w poniedziałek, a dzień później zostały przyjęte. Postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. "Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej" - wyjaśnia biuro prasowe UOKiK.

Przejęcie medialnych biznesów Grupy Edipresse przez Burda Media Polska ogłoszono 6 maja. Transakcja obejmuje portfolio prasowe (dwutygodniki "Party" i "Viva!" oraz 13 tytułów z segmentu true stories) i online (m.in. Wizaz.pl, Polki.pl, Mamotoja.pl, Gotujmy.pl, Party.pl, Viva.pl i Urodazycia.pl) Grupy Edipresse. 

W komentarzach po ogłoszeniu transakcji rozmówcy "Press" wskazywali, że UOKiK nie powinien mieć zastrzeżeń, ponieważ Edipresse nie miał dominującej pozycji na rynku pism people czy serwisów internetowych.

Do czasu wydania decyzji przez UOKiK o zgodzie lub jej braku na transakcję Edipresse i Burda zapewniają o niepodejmowaniu decyzji dotyczących zmian kadrowych i przyszłości pism oraz serwisów.

W rękach szwajcarskiego koncernu Edipresse nadal pozostanie polskie wydawnictwo, które zajmuje się publikacją książek i kolekcji wydawniczych, magazynów custom publishing oraz jest właścicielem szkoły językowej Lincoln.

Z kolei w portfolio Burda Media Polska obecnie znajdują się magazyny papierowe (m.in. "National Geographic", "Focus", "Dobre Rady", "Elle", "Gala" i "Claudia"), serwisy internetowe (m.in. Claudia.pl, Elle.pl, Kobieta.pl), wydawnictwo książkowe i kolekcje wydawnicze.

(PTD, 12.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.